Заклади ресторанного господарства поділяються на типи.

м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Тип закладу визначається за сукупністю загальних характерних ознак торговельно-виробничої діяльності, до яких належать:

 

{Сучасна типізація закладів ресторанного господарства суттєво відрізняється від тієї, яка з'явилася вперше: корчма, шинок, харчевня, трактир. Їх характеристика наведена в глосарії. }

 

- асортимент продукції;

 

- рівень обслуговування;

 

- номенклатура надаваних послуг;

 

- рівень матеріально-технічної бази.

 

До сфери ресторанного господарства входять такі типи закладів: ресторан, бар, кафе, кафетерій, їдальня, закусочна, буфет, фабрика-заготівельня, фабрика-кухня, домова кухня, ресторан за спеціальними замовленнями (catering).


м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Визначення типів закладів ресторанного господарства регламентується ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Класифікація". Згідно з цим стандартом класифікація ресторанів за різними ознаками наведена на рис. 1.3.

м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Ресторан - це заклад ресторанного господарства з різноманітним асортиментом продукції власного виробництва і закупних товарів, високим рівнем обслуговування та комфорту в поєднанні з організацією відпочинку і дозвілля споживачів.

 

У загальнодоступному ресторані продукцію та послуги може одержати будь-який споживач, у закритому - певний контингент: викладачі вищих навчальних закладів, службовці установ та промислових підприємств тощо.

 

Класифікація ресторанів

 

Рис. 1.3. Класифікація ресторанів

 

За часом обслуговування ресторани поділяються на заклади швидкого обслуговування і звичайні; за методами обслуговування - з обслуговуванням офіціантами і самообслуговуванням. Ресторан може бути повносервісним або спеціалізованим. Повносервісний ресторан - це заклад ресторанного господарства з обслуговуванням офіціантами та значною часткою фірмових, замовних страв і напоїв у продукції власного виробництва. Крім ресторану, повносервісними можуть бути бари і кафе. Спеціалізований ресторан спеціалізується на певному асортименті кулінарної продукції - рибний ресторан, ресторан національної кухні тощо.

 

 м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

До видів ресторанів належить і ресторан-бар.

 

Ресторан-бар - різновид ресторану, до складу якого входить бар, торговельний зал якого суміжний з торговельним залом ресторану, або барна стійка розміщується в торговельному залі ресторану.

 

Згідно із ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Класифікація" в окрему групу виділено ресторан за спеціальними замовленнями (catering) - заклад ресторанного господарства, призначений для приготування і постачання готової їжі та організації обслуговування за спеціальними замовленнями. Такі заклади можуть обслуговувати бенкети, ділові зустрічі, весілля та інші свята у залах, офісах, на природі тощо. У Міжнародному стандарті галузевої класифікації видів економічної діяльності (ISIS) ООН окремо виділяють ресторан на замовлення (carry-out restaurants), ресторан-їдальню, вагон-ресторан. Ресторан на замовлення є різновидом ресторану, який пропонує продаж виробленої ним продукції на винос, як правило, з постачанням в інші місця. Ресторан-їдальня (commissary restaurants) - це різновид ресторану, який організовує харчування в організаціях. Вагон-ресторан - різновид ресторану, який організовує харчування споживачів послуг залізничних компаній та інших організацій залізничного транспорту.

 

{ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Класифікація". - К: Держстандарт України. - С. 11}

 

 м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Кафе - заклад ресторанного господарства з широким асортиментом страв нескладного приготування, кондитерських виробів і напоїв, в якому застосовується самообслуговування або обслуговування офіціантами. Класифікація кафе представлена на рис.

 м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

Класифікація барів, кафе, закусочних

 

Рис. 1.4. Класифікація барів, кафе, закусочних

 

Кафе можуть бути повносервісними або спеціалізованими. Розрізняють спеціалізовані кафе: кафе-кондитерська, кафе-морозиво, кафе-молочне, кафе-варенична, кафе-пельменна тощо.

 

Різновидом кафе є кав'ярня, кафе-бар, кафе-пекарня, чайний салон. У кав'ярні реалізують широкий асортимент кави із супутніми товарами. Характерною ознакою кафе-бару є наявність барної стійки в торговельному залі кафе або бару, суміжного з торговельним залом кафе. Відмінною ознакою кафе-пекарні є виробництво і продаж булочних та борошняних кондитерських виробів на місці. У чайному салоні пропонують широкий асортимент чаю, а також кондитерські, булочні і борошняні кулінарні вироби. Різновидом кафе є таверна, відмінна ознака якої - наявність страв національної кухні з широким та різноманітним асортиментом алкогольних напоїв, що продаються на розлив.

 

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

Кафетерій - заклад ресторанного господарства із самообслуговуванням та асортиментом страв нескладного приготування і напоїв, відмінною ознакою якого є наявність у торговельному залі торговельно-технологічного устаткування, призначеного для роздавання їжі. У навчальних закладах, установах, промислових підприємствах, об'єктах роздрібної торгівлі тощо кафетерій організовує споживання через кафетерійну стійку.

 

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Закусочна, шинок - заклади ресторанного господарства самообслуговування, де переважає асортимент гарячих і холодних закусок, страв нескладного приготування, призначений для швидкого обслуговування споживачів.

 

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Розрізняють спеціалізовані закусочні: галушечна, кулішна, дерунна, сосисочна, млинцева, пиріжкова, чебуречна, піцерія тощо

 

Бар - заклад ресторанного господарства, в якому алкогольні, безалкогольні, змішані напої, страви до них і закупні товари продають через барну стійку.

 

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Розрізняють спеціалізовані бари: винний, пивний, молочний, вітамінний, коктейль-бар тощо

 

Різновидом бару або ресторану є нічний клуб, який працює виключно у нічні години, з організацією різноманітних видовищ і розважально-танцювальних програм з музичним супроводом. Розрізняють нічні клуби з послугами дозвілля: кабаре, більярд, диско тощо. Різновидом бару або ресторану є пивний зал, де продають і організовують споживання широкого асортименту пива із супутною продукцією.

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

У Міжнародному стандарті галузевої класифікації видів економічної діяльності (ISIS) ООН виділяють такі види бару: пивні-садки, пивна, пивоварний бар, бар-закусочна.

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

Пивні-садки (brasseries, beer gardens) - вид бару, який продає і організовує споживання різноманітного асортименту пива і має озеленений торговельний зал.

 

Пивна (pub) - вид бару, який продає і організовує споживання алкогольних або безалкогольних напоїв, основним з яких є пиво.

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Пивоварний бар (brew pub) - вид бару, в якому варять, продають і організовують споживання пива на місці.

 

Бар-закусочна (snack bar) - вид бару із спеціалізацією за асортиментом закусок та сандвічів (закритих бутербродів).

 

Їдальня - заклад ресторанного господарства для обслуговування певного контингенту споживачів з різноманітним асортиментом продукції власного виробництва і закупних товарів, в якому страви можуть надавати у вигляді скомплектованих раціонів харчування (рис. 1.5).

 

Їдальня функціонує, як правило, за місцем роботи споживачів, у навчальних закладах, військових підрозділах, лікувальних та оздоровчих закладах і місцях соціальної підтримки малозабезпечених верств населення тощо.

 

Дієтична їдальня є різновидом їдальні з асортиментом страв дієтичного харчування.

 

Буфет - заклад ресторанного господарства з обмеженим асортиментом готових страв і напоїв, розміщений у спеціально обладнаному приміщенні або у приміщеннях залізничного, авто-, аеровокзалів тощо, де їжу споживають стоячи чи продають на винос

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

Класифікація їдалень і буфетів

 

 

Крім основних типів закладів ресторанного господарства, існує таке поняття, як "заклад швидкого обслуговування".

 

Заклад швидкого обслуговування - це вид закладу ресторанного господарства певного типу, в якому застосовується метод самообслуговування і пропонується обмежений асортимент продукції, що прискорює процес обслуговування.

 

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Фабрика-заготівельня - заклад ресторанного господарства, призначений для механізованого виробництва власної продукції та централізованого забезпечування нею інших закладів ресторанного господарства та об'єктів роздрібної торгівлі.

 

Фабрика-кухня - заклад ресторанного господарства, призначений для централізованого приготування і постачання готової продукції для споживання у різних місцях: в авіакомпаніях, пунктах "їжа на колесах", буфетах, закладах швидкого обслуговування тощо.

 

Домова кухня - заклад ресторанного господарства, призначений для виготовлення кулінарної продукції та продажу її домашнім господарствам. Цей заклад приймає від споживачів замовлення на кулінарну продукцію, булочні та борошняні кондитерські вироби, організовує консультації з питань приготування їжі та споживання її на місці.

 

Ресторани та бари поділяються на класи. Клас закладу визначається за сукупністю відмінних ознак закладу ресторанного господарства певного типу, які характеризують рівень вимог до продукції власного виробництва, закупних товарів, умов їх споживання, організації обслуговування та дозвілля споживачів.

 

За ступенем комфорту, рівнем обслуговування, обсягом надаваних послуг ресторани та бари поділяють на три класи: люкс, вищий та перший, які мають відповідати таким вимогам:

 

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

- характерною ознакою закладів ресторанного господарства класу "люкс" є вишуканість, витонченість інтер'єру, який створюється за індивідуальним проектом з використанням коштовних оздоблювальних матеріалів. Високий рівень комфортності, широкий вибір послуг, які складаються з обов'язкових та додаткових, асортимент, який повністю складається з оригінальних, вишуканих замовних та фірмових страв і виробів, у тому числі з делікатесних продуктів, страв іноземної кухні, виготовлених з екзотичної сировини, - для ресторанів; широкий вибір замовних та фірмових напоїв, коктейлів - для барів;

 

- характерною ознакою закладів ресторанного господарства класу "вищий" є оригінальність, своєрідність інтер'єру, що створюється з урахуванням індивідуальних особливостей підприємства, вибір послуг, комфортність, різноманітність асортименту, в якому не менше половини складають оригінальні, вишукані замовлені та фірмові страви і вироби - для ресторанів; широкий вибір фірмових та замовлених напоїв і коктейлів - для барів;

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

- характерною ознакою ресторанів класу "перший" є гармонійність, комфортність, різноманітний вибір послуг, асортимент страв, до якого входять фірмові страви та вироби, напої нескладного приготування; барів - набір напоїв, коктейлів нескладного приготування, у тому числі фірмових.

 

Інші заклади ресторанного господарства на класи не поділяються.

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Ресторан "СТЕЙК ХАУС" (СВ)

Запись за 01.03.2017 10:03:00 +0200 (Ср, 01 мар 2017)
Ресторан "Стейк Хаус" оголошує наймасштабніший розіграш! Роби селфі на території ресторану "Стейк Хаус", публікуй фото у соц мережах з хеш тегом #SelfieSteykHouseSV, набирай максимальну кількість лайків та отримуй призи. 1-ше місце: Безкоштовна фотосесія від фотографа "Стейк Хаус" на усій території "СВ Клубу" та шампанське від нашого партнера, торгової марки "Marengo". 2-ге місце: Абонемент на годину гри у більярд та шампанське від нашого партнера, торгової марки "Marengo". 3-тє місце: Шампанське від нашого партнера, торгової марки "Marengo". 4-10-те місце: Сертифікат на разове відвідування від наших партнерів [club51717695|I Love Fitness СВ-Клуб Хмельницький], [club51890140|Диско-клуб для дорослих Roza-baR], [club42636487|Sky Park Хмельницький | Скай Парк Хмельницький] на ваш вибір. Умови акції: 1. Фото обов'язково має бути на території ресторану "Стейк Хаус" 2. Фото має бути опубліковано з хештегом #SelfieSteykHouseSV 3. Бути підписаним на "Стейк Хаус" у соц.Мережі в якій публікація. 4. Зробити репост цього запису. (Окрім Instagram) 5. Сторінка не повина бути фейком. 6. Репост цього запису повинен бути не нижче ніж на 5тому місці твоєї стіни. Розіграш діє з 01.03.2017 по 31.03.2017 Результати розіграшу: 01.04.2017 Бажаємо удачі! #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 24.03.2017 19:02:06 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Пиво Leffe, ідеальне для чудового вечора п'ятниці, до футболу та з новим набором до пива. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 24.03.2017 18:02:33 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Індичка на грилі з гранатовим соусом. Соковите стегенце індика, замариноване у червоному вині та пряних травах, подається з гранатовим соусом, овочами гриль, соковитим мікс-салатом і томатами. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 24.03.2017 17:01:56 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Сьогодні, 24го березня в честь трансляції матчу Україна - Хорватія, Шеф-повар "СВ Клубу" Сергій Головайчук презентує новий набір до пива, спеціально для футбольних вболівальників. Дивись трансляцію матчу Україна - Хорватія на великому екрані ресторану "Стейк Хаус". Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 24.03.2017 16:01:53 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Ми сьогодні за Україну! Підтримай Національну збірну у матчі відбіркового турніру чемпіонату світу з рестораном "Стейк хаус". Футбол на великому екрані, Україна - Хорватія. Для справжнього фаната наші двері завжди відкриті! Приходь та болівай за наших разом зі "Стейк Хаус", адже у нас: -Великий екран -Якісний звук -Найкраща кухня та обслуговування. Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 24.03.2017 15:02:32 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Сковорідка з м'ясом та грибами. Асорті з трьох видів м'яса з печерицями та цибулею, подається разом зі смаженою картоплею. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 24.03.2017 14:02:00 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Ресторан "Стейк Хаус" оголошує лотерею, вгадай рахунок матчу Україна - Хорватія та отримай пиво! Для справжнього фаната наші двері завжди відкриті! Приходь та вболівай за наших разом зі "Стейк Хаус", адже у нас: -Великий екран -Якісний звук -Найкраща кухня та обслуговування. Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 24.03.2017 13:02:07 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Бігом біжи на обід у "Стейк Хаус" Салат олів'є сьогодні у меню бізнес ланч. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 24.03.2017 12:02:17 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
На друге у бізнес сьогодні ланчі деруни зі сметаною. Голодний? Хутко біжи до нас! Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 24.03.2017 11:03:06 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Зголоднів? Смачний Український борщ зі сметаною на обід із нашого бізнес ланча! Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 24.03.2017 10:03:07 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Штрудель з яблуками, за вашим бажанням: вершковий соус та кулька морозива. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 24.03.2017 09:03:30 +0200 (Пт, 24 мар 2017)
Доброго ранку! Як, що до омлету по Міланськи на сніданок? Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 23.03.2017 17:53:08 +0200 (Чт, 23 мар 2017)
Розігрався апетит? Велика м'ясна тарілка гриль у "Стейк Хаус". Ніжна свинина філейна, курячі крильця гриль, асорті з трьох видів шашлику: курка, свинина, телятина у супроводі овочів гриль, печеної картоплі та соусу пікантного, подається з лавашем. Ідеальна композиція для великої компанії. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 23.03.2017 11:12:44 +0200 (Чт, 23 мар 2017)
Ще одне підтвердження тому, що наш конференц зал, найкращий! Фармацевтична компанія "Дарниця" теж обирає нас. Якщо Ви не хочете впадати лицем у багнюку перед своїми партнерами або клієнтами. У нашому конференц залi: - без проблем з інтернетом; - організація трансляції між містами і країнами; - технічна можливість запису будь-якого заходу; - організація фуршету, бенкету, кава-брейку; - у комфортній атмосфері. Ви можете на нас покластися! Ми відповідаємо за те, що робимо! Call: 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 23.03.2017 09:10:10 +0200 (Чт, 23 мар 2017)
Доброго весняного ранку, усім гарного настрою та продуктивного дня. У "Стейк Хаус" чекає вас кава! Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 22.03.2017 14:58:39 +0200 (Ср, 22 мар 2017)
У ресторані "Стейк Хаус" найбільш професійні бармени. Шукаєш ресторан з якісним обслуговуванням? Тобі до нас! Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax Видео:
>> Далее

Запись за 22.03.2017 12:03:23 +0200 (Ср, 22 мар 2017)
Ресторан "Стейк Хаус" оголошує лотерею, вгадай рахунок матчу Україна - Хорватія та отримай пиво! Для справжнього фаната наші двері завжди відкриті! Приходь та вболівай за наших разом зі "Стейк Хаус", адже у нас: -Великий екран -Якісний звук -Найкраща кухня та обслуговування. Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 22.03.2017 11:08:14 +0200 (Ср, 22 мар 2017)
Відсвяткуй значну подію у ресторані "Стейк Хаус". Корпоратив на будь-яку тематику, з живою музикою, ведучим і навіть з дискотекою та Djєм. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax #Dance #Dj #Music
>> Далее

Запись за 22.03.2017 10:46:12 +0200 (Ср, 22 мар 2017)
Добрим людям з добрим ранком! Хорошого настрою! Заходьте у "Стейк Хаус" на каву. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 Заваримо як треба:)) #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax #GM
>> Далее

Запись за 21.03.2017 18:04:30 +0200 (Вт, 21 мар 2017)
Внимательно читаем, делаем выводы и идем в "Стейк Хаус" пить пиво! Свободы 1А, "СВ Клуб", 2-й этаж, Ресторан "Стейк-Хаус". Заказ столиков: 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub # стейкхаус #rest #relax
>> Далее

новотна лента ресторан "Стейк Хаус" Хмельницький

Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Кафе, рестораны и бары на карте Хмельницка UkrNET - поисково-информационный ресурс Индекс цитирования.