Заклади ресторанного господарства поділяються на типи.

м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Тип закладу визначається за сукупністю загальних характерних ознак торговельно-виробничої діяльності, до яких належать:

 

{Сучасна типізація закладів ресторанного господарства суттєво відрізняється від тієї, яка з'явилася вперше: корчма, шинок, харчевня, трактир. Їх характеристика наведена в глосарії. }

 

- асортимент продукції;

 

- рівень обслуговування;

 

- номенклатура надаваних послуг;

 

- рівень матеріально-технічної бази.

 

До сфери ресторанного господарства входять такі типи закладів: ресторан, бар, кафе, кафетерій, їдальня, закусочна, буфет, фабрика-заготівельня, фабрика-кухня, домова кухня, ресторан за спеціальними замовленнями (catering).


м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Визначення типів закладів ресторанного господарства регламентується ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Класифікація". Згідно з цим стандартом класифікація ресторанів за різними ознаками наведена на рис. 1.3.

м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Ресторан - це заклад ресторанного господарства з різноманітним асортиментом продукції власного виробництва і закупних товарів, високим рівнем обслуговування та комфорту в поєднанні з організацією відпочинку і дозвілля споживачів.

 

У загальнодоступному ресторані продукцію та послуги може одержати будь-який споживач, у закритому - певний контингент: викладачі вищих навчальних закладів, службовці установ та промислових підприємств тощо.

 

Класифікація ресторанів

 

Рис. 1.3. Класифікація ресторанів

 

За часом обслуговування ресторани поділяються на заклади швидкого обслуговування і звичайні; за методами обслуговування - з обслуговуванням офіціантами і самообслуговуванням. Ресторан може бути повносервісним або спеціалізованим. Повносервісний ресторан - це заклад ресторанного господарства з обслуговуванням офіціантами та значною часткою фірмових, замовних страв і напоїв у продукції власного виробництва. Крім ресторану, повносервісними можуть бути бари і кафе. Спеціалізований ресторан спеціалізується на певному асортименті кулінарної продукції - рибний ресторан, ресторан національної кухні тощо.

 

 м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

До видів ресторанів належить і ресторан-бар.

 

Ресторан-бар - різновид ресторану, до складу якого входить бар, торговельний зал якого суміжний з торговельним залом ресторану, або барна стійка розміщується в торговельному залі ресторану.

 

Згідно із ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Класифікація" в окрему групу виділено ресторан за спеціальними замовленнями (catering) - заклад ресторанного господарства, призначений для приготування і постачання готової їжі та організації обслуговування за спеціальними замовленнями. Такі заклади можуть обслуговувати бенкети, ділові зустрічі, весілля та інші свята у залах, офісах, на природі тощо. У Міжнародному стандарті галузевої класифікації видів економічної діяльності (ISIS) ООН окремо виділяють ресторан на замовлення (carry-out restaurants), ресторан-їдальню, вагон-ресторан. Ресторан на замовлення є різновидом ресторану, який пропонує продаж виробленої ним продукції на винос, як правило, з постачанням в інші місця. Ресторан-їдальня (commissary restaurants) - це різновид ресторану, який організовує харчування в організаціях. Вагон-ресторан - різновид ресторану, який організовує харчування споживачів послуг залізничних компаній та інших організацій залізничного транспорту.

 

{ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Класифікація". - К: Держстандарт України. - С. 11}

 

 м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

 

Кафе - заклад ресторанного господарства з широким асортиментом страв нескладного приготування, кондитерських виробів і напоїв, в якому застосовується самообслуговування або обслуговування офіціантами. Класифікація кафе представлена на рис.

 м. Хмельницький , вул.Свободи 1а , "СВ - Клуб" , 2-й поверх , ресторан "Стейк Хаус"

Класифікація барів, кафе, закусочних

 

Рис. 1.4. Класифікація барів, кафе, закусочних

 

Кафе можуть бути повносервісними або спеціалізованими. Розрізняють спеціалізовані кафе: кафе-кондитерська, кафе-морозиво, кафе-молочне, кафе-варенична, кафе-пельменна тощо.

 

Різновидом кафе є кав'ярня, кафе-бар, кафе-пекарня, чайний салон. У кав'ярні реалізують широкий асортимент кави із супутніми товарами. Характерною ознакою кафе-бару є наявність барної стійки в торговельному залі кафе або бару, суміжного з торговельним залом кафе. Відмінною ознакою кафе-пекарні є виробництво і продаж булочних та борошняних кондитерських виробів на місці. У чайному салоні пропонують широкий асортимент чаю, а також кондитерські, булочні і борошняні кулінарні вироби. Різновидом кафе є таверна, відмінна ознака якої - наявність страв національної кухні з широким та різноманітним асортиментом алкогольних напоїв, що продаються на розлив.

 

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

Кафетерій - заклад ресторанного господарства із самообслуговуванням та асортиментом страв нескладного приготування і напоїв, відмінною ознакою якого є наявність у торговельному залі торговельно-технологічного устаткування, призначеного для роздавання їжі. У навчальних закладах, установах, промислових підприємствах, об'єктах роздрібної торгівлі тощо кафетерій організовує споживання через кафетерійну стійку.

 

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Закусочна, шинок - заклади ресторанного господарства самообслуговування, де переважає асортимент гарячих і холодних закусок, страв нескладного приготування, призначений для швидкого обслуговування споживачів.

 

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Розрізняють спеціалізовані закусочні: галушечна, кулішна, дерунна, сосисочна, млинцева, пиріжкова, чебуречна, піцерія тощо

 

Бар - заклад ресторанного господарства, в якому алкогольні, безалкогольні, змішані напої, страви до них і закупні товари продають через барну стійку.

 

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Розрізняють спеціалізовані бари: винний, пивний, молочний, вітамінний, коктейль-бар тощо

 

Різновидом бару або ресторану є нічний клуб, який працює виключно у нічні години, з організацією різноманітних видовищ і розважально-танцювальних програм з музичним супроводом. Розрізняють нічні клуби з послугами дозвілля: кабаре, більярд, диско тощо. Різновидом бару або ресторану є пивний зал, де продають і організовують споживання широкого асортименту пива із супутною продукцією.

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

У Міжнародному стандарті галузевої класифікації видів економічної діяльності (ISIS) ООН виділяють такі види бару: пивні-садки, пивна, пивоварний бар, бар-закусочна.

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

Пивні-садки (brasseries, beer gardens) - вид бару, який продає і організовує споживання різноманітного асортименту пива і має озеленений торговельний зал.

 

Пивна (pub) - вид бару, який продає і організовує споживання алкогольних або безалкогольних напоїв, основним з яких є пиво.

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Пивоварний бар (brew pub) - вид бару, в якому варять, продають і організовують споживання пива на місці.

 

Бар-закусочна (snack bar) - вид бару із спеціалізацією за асортиментом закусок та сандвічів (закритих бутербродів).

 

Їдальня - заклад ресторанного господарства для обслуговування певного контингенту споживачів з різноманітним асортиментом продукції власного виробництва і закупних товарів, в якому страви можуть надавати у вигляді скомплектованих раціонів харчування (рис. 1.5).

 

Їдальня функціонує, як правило, за місцем роботи споживачів, у навчальних закладах, військових підрозділах, лікувальних та оздоровчих закладах і місцях соціальної підтримки малозабезпечених верств населення тощо.

 

Дієтична їдальня є різновидом їдальні з асортиментом страв дієтичного харчування.

 

Буфет - заклад ресторанного господарства з обмеженим асортиментом готових страв і напоїв, розміщений у спеціально обладнаному приміщенні або у приміщеннях залізничного, авто-, аеровокзалів тощо, де їжу споживають стоячи чи продають на винос

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

 

Класифікація їдалень і буфетів

 

 

Крім основних типів закладів ресторанного господарства, існує таке поняття, як "заклад швидкого обслуговування".

 

Заклад швидкого обслуговування - це вид закладу ресторанного господарства певного типу, в якому застосовується метод самообслуговування і пропонується обмежений асортимент продукції, що прискорює процес обслуговування.

 

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Фабрика-заготівельня - заклад ресторанного господарства, призначений для механізованого виробництва власної продукції та централізованого забезпечування нею інших закладів ресторанного господарства та об'єктів роздрібної торгівлі.

 

Фабрика-кухня - заклад ресторанного господарства, призначений для централізованого приготування і постачання готової продукції для споживання у різних місцях: в авіакомпаніях, пунктах "їжа на колесах", буфетах, закладах швидкого обслуговування тощо.

 

Домова кухня - заклад ресторанного господарства, призначений для виготовлення кулінарної продукції та продажу її домашнім господарствам. Цей заклад приймає від споживачів замовлення на кулінарну продукцію, булочні та борошняні кондитерські вироби, організовує консультації з питань приготування їжі та споживання її на місці.

 

Ресторани та бари поділяються на класи. Клас закладу визначається за сукупністю відмінних ознак закладу ресторанного господарства певного типу, які характеризують рівень вимог до продукції власного виробництва, закупних товарів, умов їх споживання, організації обслуговування та дозвілля споживачів.

 

За ступенем комфорту, рівнем обслуговування, обсягом надаваних послуг ресторани та бари поділяють на три класи: люкс, вищий та перший, які мають відповідати таким вимогам:

 

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

- характерною ознакою закладів ресторанного господарства класу "люкс" є вишуканість, витонченість інтер'єру, який створюється за індивідуальним проектом з використанням коштовних оздоблювальних матеріалів. Високий рівень комфортності, широкий вибір послуг, які складаються з обов'язкових та додаткових, асортимент, який повністю складається з оригінальних, вишуканих замовних та фірмових страв і виробів, у тому числі з делікатесних продуктів, страв іноземної кухні, виготовлених з екзотичної сировини, - для ресторанів; широкий вибір замовних та фірмових напоїв, коктейлів - для барів;

 

- характерною ознакою закладів ресторанного господарства класу "вищий" є оригінальність, своєрідність інтер'єру, що створюється з урахуванням індивідуальних особливостей підприємства, вибір послуг, комфортність, різноманітність асортименту, в якому не менше половини складають оригінальні, вишукані замовлені та фірмові страви і вироби - для ресторанів; широкий вибір фірмових та замовлених напоїв і коктейлів - для барів;

 м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

- характерною ознакою ресторанів класу "перший" є гармонійність, комфортність, різноманітний вибір послуг, асортимент страв, до якого входять фірмові страви та вироби, напої нескладного приготування; барів - набір напоїв, коктейлів нескладного приготування, у тому числі фірмових.

 

Інші заклади ресторанного господарства на класи не поділяються.

м. Хмельницький  ресторан "Стейк Хаус"

Ресторан "СТЕЙК ХАУС" (СВ)

Запись за 25.04.2017 12:25:07 +0300 (Вт, 25 апр 2017)
Мясооо! І ми вже його тобі готуєм, гайда на мясний обід! Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус" чекає на тебе. Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 25.04.2017 10:30:36 +0300 (Вт, 25 апр 2017)
Доброго ранку! Запрошуємо на сніданок у "Стейк Хаус".
>> Далее

Запись за 24.04.2017 17:26:32 +0300 (Пн, 24 апр 2017)
Великий бокс на великому екрані! 29 квітня відбудеться визначна подія для українського боксу. Важливий бій між Володимиром Кличко та Ентоні Джошуа. Запрошуємо переглянути цей важливий бій у нас в ресторані "Стейк Хаус" на великому екрані та за смачною вечерею. Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 24.04.2017 09:34:09 +0300 (Пн, 24 апр 2017)
Доброго ранку! Вдалого тижня!)
>> Далее

Запись за 21.04.2017 09:48:52 +0300 (Пт, 21 апр 2017)
Весь колектив ресторану "Стейк Хаус" вітає нашого адміністратора [id23103819|Олена Пичирига] з днем народження!!!!!!!!! Бажаємо 🔷Міцного здоров'ячка 🎂 Безмежного щастячка💙💜 🔷Неймовірної удачі 🎁Кохай і будь коханою❤👫❤💑 🔷Побільше незабутніх моментів🔷Побільше усмішок на обличчі 😘Здійснення найзаповітніших мрій та бажань🎈 Вірних друзів😘 Зроби затишним свої чотири куточка,в якому завжди панувате любов❤ мир,злагода ❤,достаток та повага ❤ Та найголовніше і найзаповітніше Бажання: Будь на сьомому небі від щастя💫✨🌟 Всього тобі найкращого😘.Залишайся завжди такою веселою і життєрадісною😊 З днем народження🌹 🌹 🌹
>> Далее

Запись за 21.04.2017 09:44:32 +0300 (Пт, 21 апр 2017)
Всім гарного дня! А попереду вихідні)))))
>> Далее

Запись за 20.04.2017 11:34:16 +0300 (Чт, 20 апр 2017)
Не пропусти. 21/04 о 21:00 коктейльна вечірка у ресторані "Стейк Хаус". Майстер-клас по приготуванню коктейлів від Андрія Патрики. Вільна участь за попереднім записом. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Запис та замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 20.04.2017 08:51:25 +0300 (Чт, 20 апр 2017)
Добрий ранок розпочинаємо з доброї кави. Hаusbrandt у ресторані "Стейк Хаус" беззаперечно найкращий вибір! Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 19.04.2017 17:15:58 +0300 (Ср, 19 апр 2017)
Найкращі фуршети у "Стейк Хаус"! Call: 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 19.04.2017 12:44:12 +0300 (Ср, 19 апр 2017)
Великий футбол на великому екрані! Вже сьогодні о 21.45 - Барселона - Ювентус. Дивися на Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 18.04.2017 11:36:18 +0300 (Вт, 18 апр 2017)
Великий футбол на великому екрані! Вже сьогдоні о 21.45 - Лестер Сіті - Атлетико Мадрид та Реал Мадрид - Баварія. Дивися на Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 18.04.2017 08:47:01 +0300 (Вт, 18 апр 2017)
Всім доброго ранку та гарного продуктивного дня! Запрошуємо до нас на найсмачнішу каву)
>> Далее

Запись за 17.04.2017 10:39:07 +0300 (Пн, 17 апр 2017)
Вітаємо усіх кавоманів з міжнародним днем кави. Ніколи не відмовляйте собі у насолоді випити чашечку смачненької ароматної кави, яку ви любите!)
>> Далее

Запись за 16.04.2017 14:11:55 +0300 (Вс, 16 апр 2017)
Вітаємо зі святом Пасхи! Бажаємо миру та злагоди у кожну сім'ю! Христос Воскрес! Христос Воскрес! Христос Воскрес!
>> Далее

Запись за 14.04.2017 12:30:07 +0300 (Пт, 14 апр 2017)
Основу нашого меню складають стейки, крім гарячих стейків у нас є страви європейської та японської кухні. Свіжі продукти, демократичні ціни, доброзичливий персонал та затишна атмосфера дозволять вам із задоволенням провести час у нас та повернутися до нас знову!!!!
>> Далее

Запись за 13.04.2017 13:18:34 +0300 (Чт, 13 апр 2017)
Вчора в ресторані "СВ" проходила фармацевтична конференція для лікарів. Смачними стравами пригощав ресторан "Стейк Хаус". https://vk.com/album-51262191_243570107
>> Далее

Запись за 12.04.2017 17:34:14 +0300 (Ср, 12 апр 2017)
Футбол на великому екрані, вечір Ліги Чемпіонів у "Стейк Хаус". 12го квітня, 21:30, 1/4 фіналу, Баварія - Реал Мадрид. Ще одна інтрига, яку нам подарувала жеребкування. Дивися на Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

Запись за 12.04.2017 16:16:42 +0300 (Ср, 12 апр 2017)

>> Далее

Запись за 12.04.2017 12:06:13 +0300 (Ср, 12 апр 2017)
Борщ червоний - національна українська страва - подається з реберцем та сметаною! Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13 #steyk #sv #steykhouse #svclub #стейкхаус #rest #relax
>> Далее

Запись за 12.04.2017 10:51:30 +0300 (Ср, 12 апр 2017)
Не пропусти. 21/04 о 21:00 коктейльна вечірка у ресторані "Стейк Хаус". Майстер-клас з приготування коктейлів від Андрія Патрики та приємна музика. Вільна участь за попереднім записом. Свободи 1А, "СВ Клуб", 2-й поверх, Ресторан "Стейк-Хаус". Запис та замовлення столиків : 38 (096) 947 13 13
>> Далее

новотна лента ресторан "Стейк Хаус" Хмельницький

Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Кафе, рестораны и бары на карте Хмельницка UkrNET - поисково-информационный ресурс Индекс цитирования.